Často vidíme, že populární diety zjednodušují vztah mezi lidským zdravím a výživou na tři hlavní kategorie makroživin: tuk, bílkoviny a sacharidy.

Zatímco makroživiny nepopiratelně slouží jako základ výživy, skončit pouze u těchto tří makroživin by znamenalo narušení složitého vztahu mezi výživou a optimálním zdravím.

Jedno slovo. Mikronutrienty  neboli "mikro".

Sportovní mikrovýživa je cíleně formulována tak, aby podporovala elitní sportovní výsledky; protože ne všechny mikronutrienty jsou si rovny.

Proč tedy sportovní mikrovýživa?

Mikronutrienty jsou životně důležité vitamíny a minerály, které tělo potřebuje k podpoře svých funkci a výkonu a které jsou nezbytné pro širokou škálu fyzických výstupů.

Tyto klíčové živiny zajišťují několik klíčových fyziologických procesů, včetně optimalizace energie, produkce neurotransmiterů a růstu a regenerace svalů. 

Stejně jako se liší požadavky na makrovýživu mezi sedavým nebo aktivním způsobem života, liší se i požadavky na mikrovýživu.

Když hledáte špičkový výkon, i ty nejmenší mikronedostatky mohou mít za následek snížení fyzického výkonu, neefektivní regeneraci a zvýšenou náchylnost k nemocem, zraněním a zdravotním problémům.

To je rozdíl PILLAR; vysoce účinná mikronutrice pouze z prvotřídních složek, protože pokud jde o váš výkon, nestačí jen tak něco.