PŘÍBĚH

"Produkty, které bych si přál mít během své kariéry.”

"Produkty, které bych si přál mít během své kariéry.”

V roce 2020 jsem oficiálně skončil s profesionálním sportem.

Moje ragbyová kariéra si prošla podobnou cestu, jako u sportovců po celém světě – plná výzev, které je třeba překonat, srdcervoucích neúspěchů a spousty dní, kdy se ocitnete na dně – s prchavými okamžiky euforie.

Jako mladý hráč jsem se dostal do profesionálního programu bez větších překážek, než mě řada po sobě jdoucích zranění předního zkříženého vazu vyřadila ze hry na více než tři roky.

Hlavní příčinou je jedinečná genetická vada v mém levém koleni, přičemž můj sklon holenní kosti sedí o 15 % mimo vyrovnání od pravé nohy.

Abych mohl pokračova ve svém snu, znamenalo by to udělat něco, co žádný profesionální hráč rugby přede mnou neudělal – podstoupit kompletní tibiální osteotomii a rekonstrukci třetího zkříženého vazu a vrátit se ke hře.

Byla to brutální procedura s intenzivní rekonvalescencí a rehabilitací, ale byl jsem odhodlaný vrátit se na hřiště.

Tento návrat k rugby mě však něco stál, zatímco jsem byl schopen hrát s nově zkonstruovaným předním zkříženým vazem a levou holenní kostí – moje kolenní chrupavka téměř neexistovala.

Lékařská rada pro zbytek mé kariéry byla jednoduchá – ‚užij si to, dokud to jde, protože to nebude na dlouho‘. Odhodlaný dostat se na hranice, které mi tělo dovolí, začal jsem brát nadměrné množství nesteroidních protizánětlivých léků (NSAID).

Ve snaze uniknout škodlivým vedlejším účinkům protizánětlivých léků jsem se společně s naším lékařským týmem obrátil na mikrovýživu, konkrétně na omega-3 rybí olej a kurkumin.


To nejenže prodloužilo mou kariéru nad rámec původně stanoveného cíle, ale otevřelo mi to oči pro svět mikroživin a jejich přínos pro vrcholové sportovní výkony.

Zároveň jsem si všiml nedostatečného povědomí o tom, jak tyto složky mohou prospět výkonnosti a dlouhověkosti při sportovních výkonech.

Elitní sportovci jsou hýčkáni přístupem k výkonnostní výživě, přesto se výkonnostní programy musely po léta spokojit s produkty, které neodpovídaly jejich potřebám - přípravky určené spíše pro masovou spotřebu, než s ohledem na elitní výsledky.

Domnívám se, že na trhu sportovní výživy, který se příliš dlouho soustředil především na makronutrienty - sacharidy, tuky a bílkoviny - chybí mikronutrienty. 

Ačkoli jsou tyto faktory nedílnou součástí výkonu, měl jsem pocit, že skládačka výživy není tak jednoduchá. Ve skutečnosti je způsob, jak si udržet dlouhověkost a výkonnost, mnohem komplexnější a mikronutrienty jsou pravděpodobně těmi těžkými úderníky v optimálně fungujícím těle.

Proto jsem spojil síly s nejlepší odbornicí na výkonnostní výživu Pipou Taylor a rozhodl se vytvořit první a jedinou australskou řadu cíleně sestavených produktů sportovních mikronutrientů, které se vyznačují účinností a kvalitou složek, které nemají v této oblasti konkurenci.

Vzhledem k naší společné praxi v profesionálním sportu jsme s Pipou vždy dbali na to, abychom vytvořili řadu, která by podpořila výkony těch nejlepších na světě, a proto jsme zajistili, aby naše produkty byly sériově testovány na přítomnost zakázaných látek a mohly být bezpečně používány testovanými sportovci.

Nyní, po ukončení kariéry profesionálního ragbisty, se s nadšením pouštím do další kapitoly svého života a pomáhám ostatním objevovat výhody sportovní mikrovýživy po celém světě.

Tohle je teprve začátek našeho příběhu a já se nemůžu dočkat, až se s vámi podělím o tuto cestu.